KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tiffany is sending a package that may not exceed 6 pounds. The package contains books that weigh a total of 9 3/8 pounds. The other items to be sent away are 3/
Una oracion con la palabra " aqui "
In the story “The forbidden Fruit", what happens after Eve took a bite of the fruit after Adam told her not to?
Nan rode the Roller coaster 8 timea, which was twice as many as she rode the farriers wheel
Factor the expression 63+81
I have this photo essay assignment. I did the pictures and I came up with sentences. Can someone translate them (without using a translator) 1. I do my school
An important part of lending money and giving loans for the American System was the _____.
In general, fitness evaluations are meant to help you measure your physical fitness against those of similar age and gender a. True b. False
Tory practiced her basketball shots for 2/3 hour. Tim practiced his basketball shot 3/4 as much time as Tory did. How long did Tim practice his basketball shots
When a body part is injured, it should be A. rested. B. exercised. C. stressed. D. stretched.